"Ништа неочекивано": Додик се обратио јавности о другостепеној пресуди: "Дали су мандат некоме ко се родио у киндер јајету" (видео)
Блиц 01.08.2025

Ништа неочекивано, по Дејтонском споразум и Уставу БиХ не постоји тужилаштво, ни суд, као ни високи представник који може да доноси анексе, рекао је данас и Милорад Додик, председник Републике Српске, у Палати Републике у Бањалуци.
- Овде се ради о политичкој вољи. Суд БиХ је политички суд и решио је да утиче на политички живот. Укинули су четврти мандат и дали су га некоме ко се родио у киндер јајету. Дакле, делегате бира само Народна Скупштина, а не бирање у киндер јајима! Очигледно је да је намера политичког Сарајева довели су до овога- казао је Додик. Он је рекао да су њега, као председника Републике Српске, оптужили за све и претворили га у главног кривца. - Суштина је да је Кристијан












