(Фото, видео) "даћемо све од себе да чувамо мир" Вучић послао важне поруке, исповести прогнаних Срба изазвале мук "бомбардовали су колону недужних!"

Дневник 03.08.2025
(Фото, видео) "даћемо све од себе да чувамо мир" Вучић послао важне поруке, исповести прогнаних Срба изазвале мук…

Сремски Карловци били су вечерас епицентар слоге и јединства у сећању на бројне жртве и стотине хиљада протераних Срба који су пре тачно 30 година последњи пут закорачили преко кућних прагова , заувек напуштајући своје домове у Хрватској.

Датум највећег егзодуса, после Другог светског рата, први пут се обележава у Сремским Карловцима, где данас живи око 200 породица које са болом памте август 1995. године. Председник Републике Србије Александар Вучић се обратио окупљенима. - Драги народе, опет је киша. Ваљда неки Кинези и други народ кажу да је добар Божији знак и никада нас оволико није окупило на обележавању Олује. Чудно ми је кад су ми рекли колико је људи овде, а онда кад сам видео колико их

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »