Благојевић: Нишвил се неће селити. Ако треба, тихо ћемо одумрети у Нишу

Градски портал 018 04.08.2025  |  редакција ГП018
Благојевић: Нишвил се неће селити. Ако треба, тихо ћемо одумрети у Нишу

Уочи готово сваког фестивала, из организације Нишвила чују се поруке о могућој селидби из Ниша, због финансијских проблема и недостатка подршке Града Ниша и државе.

Директор Нишвила Иван Благојевић ипак је истакао да неће напуштати Ниш и по цену да „тихо одумру у Нишу” – кроз смањење квалитета програма и броја извођача. Он је наводио да су за одржавање фестивала већ заинтересоване две земље Европске уније, које би радо да у неки од својих градова доведу велики број посетилаца које фестивал привлачи. „Нишвил јесте због разних препрека претходних година разматрао понуде других земаља о пресељење фестивала. Али, прошле

Прочитајте још

Кључне речи

Региони, најновије вести »