Вучић: Брутално нападнуте просторије СНС у Новом Саду, предстоје промене у државном апарату

Председник Србије Александар Вучић вечерас је у Улици Кнеза Милоша у Београду изјавио да су просторије Српске напредне странке у Новом Саду "брутално нападнуте".
"Лоше вести долазе вечерас из Новог Сада. Брутално су напали споредне просторије СНС. Има много повређених грађана", рекао је Вучић.
Он је додао да његове присталице "не желе ништа да руше", и да он неће позивати на сукобе.
"Тамо су храбри људи и сигуран сам да ће одбранити своју кућу. Ми ништа не зелимо да рушимо, а нећу да вас позивам у обрачуне и сукобе", изјавио је Вучић.
"Данас и вечерас Србија је устала као никад до сад. Они су скупили у целој Србији 4.000 људи. Ја сам бескрајно захвалан јер сте ви само дошли да покажете да желите да живите у нормалној земљи", поручио је он присталицама СНС.
Најавио је да у "државном апарату предстоје велике промене".
"Предстоје нам велике промене у државном апарату. Ми себе морамо да мењамо", рекао је он.
Вучић стигао у Пионирски парк, седи с грађанима, дошао и његов брат
Председник Србије Александар Вучић стигао је вечерас испред Дома Народне Скупштине Србије где су стотине људи око белих шатора којима је месецима преграђена половина коловоза, а иза и поред зграде Скупштине су комбији полиције.
"У 15 до 10 ево ме испред Скупштине на ивици Ћациленда, пошто су рекли да ће да нападају, па сам дошао да будем овде са народом", објавио је Вучић на Инстаграму.
На том месту је примећен и председников брат, Андреј Вучић, високи функционер СНС.
У Београду су вечерас протести због напада на грађане испред просторија СНС у Војводини.
(Бета, 13.08.2025)












