(Foto) Monika je jedina učenica u školi koja je bila zatvorena 25 godina: Sada je otvorena samo zbog nje: "Srećna sam, ali i malo tužna što nema još dece"
Blic pre 1 dan

Na proplancima veličanstvenog Durmitora ušuškalo se selo Mala Crna Gora. Nekada puno meštana i života, danas u njemu živi samo oko 15 stalnih stanovnika, a domaćinstva su uglavnom staračka. Ipak, zahvaljujući porodici Dakić selo oživljava, jer je nakon 25 godina zbog malene Monike, koja je ove jeseni krenula u prvi razred, ponovo otvoreno područno odjeljenje OŠ "Dušan Obradović".
- Tata me dovozi svaki dan do škole, iako kuća nije puno daleko. Srećna sam, ali i malo tužna što nema još dece. Društvo mi pravi brat Maksim koji će sledeće godine da krene u prvi razred, pa ćemo biti zajedno. Najviše volim da crtam za sada, to mi je omiljeno u školi - rekla je za RINU Monika. Na visini zadatka je i učitelj Željko Petrušić koji putuje svaki dan od Nikšića do Male Crne Gore, delom čak i po makadamskom putu kako bi stigao i održao nastavu u ovoj