ЛСВ затражила да Влада под хитно поврати контролу над НИС-ом

Енергетски сектор не може бити инструмент политичке уцене нити алат било које стране државе, поручено је из те странке.
"Пример Холандије која у име националне безбедности национализује произвођача чипова да би спречила утицај Кине говори много о томе како се брани интерес државе и друштва. Из уста холандске Владе јасно чујемо да 'технологија и енергија нису роба, већ суверенитет'", поручује ЛСВ.
Додаје да се с друге стране Србија повлачи "пред интересима Москве и олигархије", и то под изговором "заштите инвестиција".
"Земља предата Газпрому 2008. године данас остаје без горива, кредибилитета и без права да сама одлучује о сопственој енергетској будућности. Док други бране свој суверенитет, Србија га предаје, литром по литру, цев по цев", наводе из ЛСВ.
Ако Холандија може да заштити чипове, поручују, Србија мора да заштити нафту јер у успротном није независна држава, већ колонија "под руским гасним покровом".
(Бета, 15.10.2025)






