Српска без еуфорије након укидања америчких санкција

Политика 31.10.2025
Српска без еуфорије након укидања америчких санкција

Од нашег сталног дописника Бањалука – Укидање америчких санкција целом руководству Републике Српске није изазвало велико ликовање у владајућим круговима.

Изузму ли се поруке да је реч „тек о почетку” и да „долази још лепих вести за Републику Српску”, реакције су биле одмерене и без тријумфализма. Још уочи одлуке Вашингтона, Милорад Додик је одавао утисак човека који зна шта следи, али се уздржавао од детаља. „Знам шта бих волео, али на Америци је да процени и одлучи”, говорио је тада, остављајући утисак да има увид у наредне кораке администрације с којом су власти РС, према свему судећи, изгладиле неспоразуме и

Прочитајте још

Кључне речи

Свет, најновије вести »