Konzerviranje Pančeva: Sa prestankom rada rafinerije prvi na udaru oko 2.700 radnika i njihove porodice. Sudbina preostalih 11.000 zaposlenih u NIS-u znaće se posle 13. februara.
Dnevnik pre 1 dan

U mnogim očekivanjima od OFAK -a, onaj najvažniji, vezan za dobijanje licence za nastavak snabdevanja naftom rafinerije u Pančevu, nije stigao, pa se stekao utisak da je konzerviran negde u Vašingtonu, zbog čega ova žila kucavica NIS-a i srpske privrede, prestaje da radi.
Za ovakav scenario ove naftne drame, nije kriv samo Vašington, već i Moskva koja je svojim pravnim i političkim akrobatikama, Srbiju dovela u ekonomski težak položaj. U ovoj partiji jasno je da Moskva sve vreme igra nefer prema Beogradu, jer ni ovde, kao i u drugim delovima sveta, do svog novca ne bi mogla da dođe jer su joj svi računi blokirani. Tako će biti dok su na snazi sankcije prema njoj zbog rata u Ukrajini, i zato izbegava prodaju svoje imovine. Ako je












