Београдска берза у плусу: Аеродром „Никола Тесла” предводио добитнике, промет 17 милиона динара
Курир 08.12.2025

Белекс15 је порастао за 0,74 одсто, док је Белекслине забележио раст од 0,38 одсто.
Највећи добитник дана био је Аеродром "Никола Тесла", чије су акције ојачале за 3,61 одсто и на затварању вределе 2.383 динара. На листи добитника нашла се и Гоша ФОМ из Смедеревске Паланке, са благим растом од 0,06 одсто, па су акције завршиле дан на 1.800 динара. Губитника данас није било. Најтргованији папир биле су акције компаније Финтел енергија а.д, са оствареним прометом од 7.471.100 динара. Бизнис Курир









