Министарка Ђурђевић Стаменковски у Геронтолошком центру Ниш: Најавила запошљавање нових неговатеља

Градски портал 018 11.12.2025  |  редакција ГП018
Министарка Ђурђевић Стаменковски у Геронтолошком центру Ниш: Најавила запошљавање нових неговатеља

Министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања током посете Нишу обишла је Геронтолошки центар, где је разговарала са корисницима и запосленима, а најавила је додатна улагања у инфраструктуру, медицинску опрему и кадрове у систему социјалне заштите.

У установи у Нишу се тренутно налази више од 250 корисника. „Трудимо се да теренским радом проверимо стање и видимо да ли су корисници задовољни. Разговарамо са запосленима у систему социјалне заштите и једним непосредним приступом желимо да стратешки диктирамо правце Министарства у наредној години. У овој години наше министарство определило је 10 милиона динара за Геронтолошки центар у Нишу – 6,4 милиона за адаптацију саме установе – за тоалете, ограде, кровну

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »