Скоро 900 бициклиста у Јапану остали без дозволе јер су возили пијани

Данас 12.12.2025  |  ББЦ Невс на српском
Скоро 900 бициклиста у Јапану остали без дозволе јер су возили пијани

Скоро 900 бициклиста у Јапану остало је без дозволе, пошто су ухваћени како возе под утицајем алкохола, преносе локални медији.

Власти су процениле да прекршиоци „представљају значајну опасност, попут возача аутомобила“. Број суспендованих возачких дозвола од јануара до септембра 2025. нагло је порастао у поређењу са прошлом годином, јер је Јапан увео нове саобрац́ајне законе који бициклистима намећу строже казне. За вожњу бицикла у пијаном стању запрећена је затворска казна до три године или максимална новчана казна од 500.000 јена (2.740 евра), прописано је новим правилима, уведеним у

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »