Pobeda za Mačvu: „Zašto su učenici Mačvanske srednje škole diskriminsani?“
Šabačke novosti 16.12.2025

Grupa građana „Pobeda za Mčavu“ oglasila se saopštenjem, koje prenosimo ucelosti: „Opštinska uprava opštine Bogatić je potpisala dva ugovora sa prevoznikom “Mačva Ekspres” iz Badovinaca, koji se odnose na besplatan prevoz učenika Mačvanske srednje škole, i to na relaciji Prnjavor- Bogatić.
Ukupna vrednost ova dva ugovora je 5.672.700 dinara. Da li je nešto problematično u ovim ugovorima? Da, jeste, i to više stvari! Prvo, besplatan prevoz je omogućen samo za jedanaest učenika srednje škole iz Prnjavora, Ribara i Petlovače. Šta se dešava sa ostalih tristotinak učenika MSŠ koji takođe putuju? Zašto su oni diskriminisani i nemaju besplatan prevoz? Ukoliko nema dovoljno sredstava za sve učenike, ne sme biti ni privilegija za pojedine. Drugo, sama









![[VIDEO] Lola Miković predstavlja debitantski solo singl „Nobody Without“](https://nstatic.net/576/41396576pevtce.jpg)
![OVDE SU NEKADA STAJALI AUTOBUSI, A USKORO ĆE ŠETATI PORODICE: Evo kako će izgledati nova zelena oaza u Leskovcu!! [FOTO]](https://nstatic.net/069/41396069uopkys.jpg)

