Zbog sankcija EU Rusiji katanac na austrijsko-grčku naftnu firmu koja posluje i u Srbiji
NIN 16.12.2025 | Beta

Asutrijsko-grčka kompanija za trgovinu naftnim proizvodima "Cetracore-Jetoil SA" je danas objavila da zbog sankcija EU Rusiji obustavlja poslovanje od računovodstva do isporuke goriva.
Očekuju se problemi sa snabdevanjem na nekim benzinskim stanicama u Grčkoj i u drugim evropskim zemljama gde posluje firma "Cretacore", prenela je atinska RTV SKAI. Kompanija "Cetracore-Jetoil SA" posluje u Grčkoj od marta 2018. godine, kada je austrijska firma "Cetracore Energy Gmbh" kupila privatnu grčku firmu "Jetoil". "Cetracore Energy" je 80,1 odsto u vlasništvu "UFG Europe Holding", sa sedištem u Luksemburgu, u kojem podružnica "Rosnjefta", "JV Projects SA",





![[UMEX 2026] Elbitovo rešenje za borbu u složenim i urbanim uslovima: FPV dron LANIUS-X](https://nstatic.net/496/41241496qtspao.jpg)


