Узбуна међу родитељима! У води вртића откривена бактерија која проузрокује заразну болест, деца премештена, објекат у Загребу хитно затворен!
Курир пре 26 дана | Јутарњи.хр)

У систему топле воде Дечјег вртића "Бајка" утврђено је присуство бактерије Легионела, наводи се у обавештењу директорке вртића, Снежане Лозанчић.
У објекту ДВ "Бајка" у Селској, током редовног испитивања здравствене исправности воде, откривена је присутност бактерије Легионела. Према обавештењу директорке, подручни објекат у Селској привремено је затворен од 18. децембра због спровођења санационих мера и поновних испитивања система. Деца су премештена у централни објекат у Зорковачкој улици, где ће привремено боравити, све до завршетка санације и потврде здравствене исправности система у Селској.












