Монархисти: „Власт у Србији прећутно дозволила одузимање надлежности Републици Српској“

Монархисти: „Власт у Србији прећутно дозволила одузимање надлежности Републици Српској“

Поводом 9. јануара, Дана Републике Српске, коалиција „Монархисти“ (Покрет обнове Краљевине Србије – ПОКС и десет патриотских организација) упутила је оштре критике властима у Београду.

У званичном саопштењу, овај савез тврди да је Република Српска годинама систематски губила своје уставне надлежности уз, како наводе, прећутну сагласност званичне Србије. Из савеза „Монархисти“ истичу да је преношење овлашћења са нивоа ентитета на ниво Босне и Херцеговине представљало директно кршење Дејтонског мировног споразума. Према њиховим речима, Србија је као један од гаранта тог споразума имала обавезу да реагује, али је режим Александра Вучића те

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »