САД апеловале на своје држављане да хитно напусте Техеран; Иран одржава дијалог са Русијом и Кином о ситуацији у земљи

РТВ 14.01.2026  |  Тањуг
САД апеловале на своје држављане да хитно напусте Техеран; Иран одржава дијалог са Русијом и Кином о ситуацији у земљи

ВАШИНГТОН/ТЕХЕРАН - Сједињене Америчке Државе апеловале су на своје држављане да одмах напусте Иран, саветујући им да се копненим путем преместе у Турску или Јерменију, наводи се у саопштењу објављеном синоћ на сајту амбасаде САД за Иран.

"Амерички грађани треба да напусте Иран одмах. Размислите о напуштању Ирана копненим путем ка Турској или Јерменији, ако је могуће то безбедно извести", наводи се у саопштењу, јавља Ројтерс. Раније у уторак, амерички председник Доналд Трамп поручио је демонстрантима у Ирану да наставе да протестују, као и да је помоћ на путу. "Иранске патриоте наставите да протестујете - преузмите власт над својим институцијама. Запамтите имена убица и злостављача. Платиће

Повезане вести »

Кључне речи

Свет, најновије вести »