Скуп студената у блокади "У знању је моћ" испред Ректората у Београду

РТС 27.01.2026
Скуп студената у блокади "У знању је моћ" испред Ректората у Београду

Студенти у блокади организовали су скуп “У знању је моћ” посвећен просвети. Скуп је почео код Ректората Универзитета у Београду, а затим је колона кренула ка Храму Светог Саве. На окупљање су позвали студенти у блокади наводећи да образовање треба, како кажу, "поново да буде постављено као темељ друштва".

Студенти у блокади позвали су на окупљање испред Ректората Универзитета у Београду. Поручили су да држава треба да почива на образовању, због чега су одлучили да на то укажу на школску славу - Светог Саву. Групе студената претходно су се окупиле на неколико локација у граду, између осталог испред Правног факултета и код кружног тока на Новом Београду, одакле су стигле пред Ректорат. Говорили су о проблемима с којима се сусрећу учитељи, наставници и професори у

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »