Протест испред Ректората у Новом Саду: „Сенат се претворио у партијски одбор, надамо се да их је барем мало срамота“
Данас 29.01.2026 | А. Л.

Новосадска академска мрежа Слободан универзитет и студенти у блокади Филозофског факултета протестовали су данас испред Ректората Универзитета у Новом Саду у време трајања седнице Сената.
Протест под називом „Како сте гласали“, почео је од 9 часова испред зграде Ректората. Како су навели у позиву, студенти и универзитетски професори долазе да чланове Сената подсете да треба да заступају институције, а не партију. „Својим одлукама и ћутањем рушите универзитет и његову аутономију, стварате правну несигурност за стотине колегиница и колега и непоштовањем правила легитимишете њихово кршење. Истовремено, прећутно одобравате полицијско присуство на












