На сцену Атељеа 212 коначно стиже наставак "Ноћне страже" Федор Шили: Желим пре свега да насмејем и забавим људе

Курир 31.01.2026
На сцену Атељеа 212 коначно стиже наставак "Ноћне страже" Федор Шили: Желим пре свега да насмејем и забавим људе

Премијера представе "Ода радости", по тексту Федора Шилија у режији Гордана Кичића, биће одржана вечерас у Атељеу 212! Комедија "Ода радости или Доброчинитељ" је наставак "Ноћне страже", заправо претходница, која показује како су се неки од ликова из тог комада - гроф Андрењи и његова тетка - нашли у ситуацији да остану без пара.

Комад се тематски ослања на "Ноћну стражу", дајући сатиричан приказ друштва које се окренуло од правих вредности и изгубило у површности, лажима и манипулацијама. "Ода радости" има жељу да кроз неку врсту катарзичног смеха представи свет и људе којима су се јурњава за новцем и задовољење ега успоставиле као основне вредности и основни циљеви њихових живота. - Осам година сам хтео да се вратим свету "Ноћне страже" и том окружењу људи који на најелегантнији

Повезане вести »

Кључне речи

Култура, најновије вести »