Председник Србије са амбасадором Узбекистана о унапређењу односа и економске сарадње
РТВ 02.02.2026 | Тањуг

БЕОГРАД - Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас са амбасадором Узбекистана Ојбеком Шахавдиновим о даљем унапређењу односа две земље као и о могућностима за јачање политичког дијалога и унапређење економске сарадње између две земље.
"Са амбасадором Шахавдиновим разговарао сам о даљем унапређењу односа Србије и Узбекистана. Разменили смо мишљења о актуелним темама, као и о могућностима за јачање политичког дијалога и унапређење економске сарадње између наших земаља", објавио је Вучић је на свом инстаграм налогу "будуцностсрбијеав". Он је истакао да је посебан акценат током разговора био стављен на унапређење сарадње у областима привреде, инвестиција и трговине, као и бољем









