Орбан: ЕПП усвојила стратегију да се државама чланицама ЕУ одузме право вета
НИН 03.02.2026 | Тањуг

Европска народна партија (ЕПП) усвојила је стратегију којом се настоји да се државама чланицама Европске уније одузме право вета и да се Унија претвори у војни савез, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан. "То је стратегија коју је усвојила ЕПП, чији је члан опозициона Тиса.
То је њихов циљ. Свако ко је члан ЕПП-а пристаје на тај програм. Не треба имати било каквих сумњи: Тиса не може да се изузме, чак и када би то желела", написао је он касно синоћ на Фејсбуку, преноси МТИ. У видео поруци Виктор Орбан је рекао да је руководство ЕПП-а прошле седмице одржало састанак у Загребу, на којем се сагласило о две кључне тачке. "Прва је да државама чланицама треба одузети право вета у одлучивању у Бриселу. Друга је да Европску унију треба










