U planu fabrika vode, crkva, novo groblje: Sutra prva sednica Skupštine grada Novog Sada u ovoj godini. Na dnevnom redu i Plan generalne regulacije rekreativnog područja Štrand - Kabel.
Dnevnik pre 12 sati

Prva sednica Skupštine Grada Novog Sada u ovoj godini zakazana je za sredu u 10 časova, a pred odbornicima će se naći urbanistički planovi, poput predloga Plana generalne regulacije rekreativnog područja Štrand - Kabel, predlog Odluke o izradi Plana generalne regulacije kompleksa fabrike vode, predlog Plana detaljne regulacije novog groblja u Veterniku, potom predlog programa sprovođenja mera tehničke zaštitne na kulturnim dobrima i dobrima koje uživaju prethodnu zaštitu.
Razmatraće se i izveštaj o stanju bezbednosti u saobraćaju, Predlog lokalnog akcionog plana politike za mlade od 2026. do 2030. godine, kao i predlog da se raspiše konkurs za izbor direktora JKP „Parking servis”. Prostor koji će biti obuhvaćen Planom generalne regulacije kompleksa fabrike vode nalazi se u severoistočnoj gradskoj zoni i prostire se na površini od približno 220,10 hektara. Na tom mestu planirana je izgradnja fabrike za preradu pitke vode, kao i












