После пријаве следи провера: Како функционише друга фаза легализације у Србији и шта ако објекат не испуњава услове

НИН 12.02.2026
После пријаве следи провера: Како функционише друга фаза легализације у Србији и шта ако објекат не испуњава услове

Након што је 8. фебруара у поноћ званично истекао продужени рок за пријаве, кампања легализације бесправних објеката “Свој на своме” ушла је у другу фазу.

Тај процес, покренут крајем 2025. године, забележио је рекордан одзив грађана, а према подацима Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, више од 2,3 милиона објеката ушло је у систем. Међутим, оно што јавност највише занима у овом тренутку је то шта се дешава са пријавом за упис нелегалног објекта након што је систем затворен. Даљи процес је, како се наводи, у потпуности дигитализован и одвија се у неколико кључних фаза. Прво следи валидизација

Повезане вести »

Кључне речи

Београд, најновије вести »