Објекат тренинг центра Техничке школе "Иван Сарић" готов до краја маја

РТВ 24.02.2026  |  РТВ (Кристијан Такач)
Објекат тренинг центра Техничке школе "Иван Сарић" готов до краја маја

СУБОТИЦА - Изградња савременог тренинг центра у оквиру Техничка школа "Иван Сарић" у Суботица улази у саму завршницу. Грађевински радови теку планираном динамиком, а према најавама, објекат би требало да буде завршен до маја. Након тога следи опремање ентеријера и уређење спољашњег простора, како би центар почетком наредне календарске године могао да прими прве кориснике.

Реч је о објекту бруто површине 3.700 квадрата, док ће нето простор обухватати око 2.600 квадрата. Центар финансирају Влада Републике Србије, Канцеларија за дуално образовање и Национални оквир квалификација, као и Град Суботица, а по својим капацитетима биће један од највећих у земљи. "У плану је да до маја буду радови готови. и онда, након тога, је потребно исходовати употребну дозволу. А ми ћемо да почнемо полако да усељавамо машине и опрему коју смо добили и

Повезане вести »

Кључне речи

Војводина, најновије вести »