Srbija se nije uskladila sa dve nove spoljnopolitičke odluke EU vezano za Iran

Beta pre 18 sati

Srbija je jedina zemlja kandidat za članstvo u EU sa Zapadnog Balkana koja se nije uskladila sa dve nove spoljnopolitičke odluke EU vezano za Iran.

Kako je saopšteno iz EU, Srbija se nije uskladila sa odlukom o restriktivnim merama zbog situacije u Iranu - (CFSP) 2026/265 od 29. januara kojom se širi spisak pojedinaca i entiteta na koje se mere odnose.

Srbija se nije uskladila ni sa restriktivnim merama zbog vojne podrške Irana ruskoj agresiji na Ukrajinu i oružanim grupama na Bliskom istoku i u regionu Crvenog mora - (CFSP) 2026/263 od 29. januara.

Sa novim odlukama Saveta EU uskladili su se svi ostali kandidati za članstvo u EU iz regiona Zapadnog Balkana - Severna Makedonija, Crna Gora, Albanija i BiH koje će obezbediti da njihove nacionalne politike budu u skladu s tim, a EU prima na znanje tu obavezu i pozdravlja je, navodi se u saopštenju.

(Beta, 24.02.2026)

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »