Аналена Бербок позвала САД да плате пуну чланарину
Политика 24.02.2026

Вашингтон је извршио делимичну уплату том телу у износу који је мањи од пет одсто од укупног дуговања
Председница Генералне скупштине Уједињених нација Аналена Бербок позвала је данас Сједињене Америчке Државе да у потпуности плате своју чланарину, након што је Вашингтон извршио делимичну уплату том телу у износу који је мањи од пет одсто од укупног дуговања. „Свака држава чланица мора да плати свој допринос у целости и на време, а 160 милиона долара очигледно није плаћање целог дуга”, рекла је Бербок на конференцији за новинаре у Женеви, преноси Ројтерс. УН







