Фекалије се деценијама изливају у ужичком насељу Турица: Мештани страхују за здравље деце
Невсмакс Балканс 24.02.2026

Ужичко насеље Турица више деценија суочава се са проблемом повремених изливања отпадних вода с фекалијама. У непосредној близини места где се изливају налазе се куће као и спортски терени.
Мештани Турице пријављивали су пуцање канализационе цеви неколико пута само у току ове зимске сезоне. Мештанин Зоран Ћосић рекао је за РТС да се канализација излива нон-стоп. "Ово тридесет година траје. Живим овде поред овог места где се све ово догађа. Ова сад генерација мала немају где да се играју. Мој унук је ушао да узме лопту. Одмах сам га отерао кући да се скине, да се пресвуче, да се окупа, јер ово је чиста зараза", истакао је Ћосић. Мештанин Ненад







