Prva adresa za one kojima je najteže: Na hiljade građana prošlo kroz Centar za socijalni rad "Sava", pomoć se širi i u 2026.
Kurir pre 21 sat

Hiljade intervencija, stotine porodica i najugroženiji građani – ovako izgleda svakodnevni posao Centra za socijalni rad „Sava“ u Sremskoj Mitrovici.
Naime, na hiljade Mitrovčana tokom 2025. godine zatražile su i dobile pomoć Centra za socijalni rad „Sava“, koji je i prošle godine bio jedna od najopterećenijih, ali i najvažnijih institucija socijalne zaštite u gradu i celom Sremu. Od pomoći starima i bolesnima, preko zaštite dece i porodica, do reagovanja u slučajevima porodičnog nasilja – ovaj centar bio je prva adresa za najugroženije. Prema zvaničnim podacima iz godišnjeg izveštaja, tokom 2025. godine






