Од воћа до зачина: Српске компаније на великом сајму хране у Токију
Курир 10.03.2026

Привредна комора Србије и Развојна агенција Србије традиционално организују учешће и представљање српских компанија са циљем промоције и унапређења извоза на међународним тржиштима.
Наше излагаче посетила је амбасадорка Србије у Јапану Александра Ковач која је са привредницима разговарала о условима пословања на јапанском тржишту. Током четири дана трајања сајма планирани су пословни сусрети и организовани комерцијални преговори са експертима водећих трговинских ланаца, увозника и дистрибутера прехрамбених производа из Азије и света. Српске компаније, произвођачи смрзнутог, сушеног и лиофилизованог воћа, џемова, сокова од воћа и поврћа,











