Мађарска очекује потписивање уговора о преузимању НИС-а у наредних неколико недеља
Данас 10.03.2026 | Сузана Пељто

Мађарска очекује да уговор о преносу власништва над Нафтном индустријом Србије (НИС) са руског Газпром Њефта и Газпрома на мађарску компанију МОЛ Гроуп буде потписан у наредних неколико дана, најкасније у року од неколико недеља, изјавио је заменик министра спољних послова и трговине Мађарске Левенте Мађар.
Он је то рекао српским новинарима након пуштања у рад модернизоване Рафинерије у Ријеци. Мађар је навео да је мађарски МОЛ у директном контакту са америчком администрацијом, јер су, подсетио је, Сједињене Америчке Државе поставиле одређене услове како би дозволиле реализацију тог споразума, у смислу укидања санкција које су уведене НИС-у. „Нема много смисла да МОЛ купи НИС ако компанија остане под санкцијама. Има смисла ако постоји договор између МОЛ-а и






