Iran: Nećemo dozvoliti prolazak kroz Ormuski moreuz nafte koja bi koristila SAD; Lansiran 41. talas operacije "Pravo obećanje 4"
RTV 12.03.2026 | Tanjug

TEHERAN - Iran je saopštio da neće dozvoliti prolazak nafte kroz Ormuski moreuz koja bi koristila Sjedinjenim Američkim Državama i njihovim saveznicima, dok se američko-izraelska agresija na zemlju nastavlja, prenosi agencija Tasnim.
"Nećemo dozvoliti da ni jedan jedini litar nafte prođe kroz Ormuski moreuz u korist Sjedinjenih Država i njihovih saveznika", poručio je portparol Centralnog štaba Hatam al-Anbija. On je upozorio da će svaki brod koji je u vlasništvu SAD, "cionističkog režima" ili njihovih partnera, biti legitimna meta iranskih oružanih snaga. "Politika uzajamnih napada je završena; od sada će naša doktrina biti napad za napadom", dodao je portparol. Takođe je naglasio da






![[POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan](https://nstatic.net/771/42009771zvailg.jpg)



