Preduzetnik: Zabrinutost i neizvesnost u Srbiji zbog naftne krize, ali nema potrebe za panikom
N1 Info pre 20 sati | N1 Beograd

Preduzetnik Petar Gonja, sa 35 godina iskustva rada u naftnom sektoru u Mađarskoj i u našoj zemlji, smatra da što se tiče situacije sa naftom u Srbiji nema potrebe za panikom, ali slaže se da postoji zabrinutost i neizvesnost.
Ukazuje da dešavanja na Bliskom istoku imaju globalne posledice, pa tako i na Srbiju. Na pitanje da prokomentariše izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će iz rezervi biti oslobođeno 40.000 tona nafte i da li to znači kontrolu cena ili snabdevenost tržišta, kaže da je više u pitanju kontrola cena, "zato što ako uzmemo da se dizel troši u Srbiji u normalnim okolnostima oko 2,7 milijardi litara, znači da ova količina nije neka opredeljujuća kada se posmatra








![[VIDEO] Oštra kritika koalicije Nada za Bor: Optužbe za ponižavanje građana i ekološku neodgovornost](https://nstatic.net/560/41512560ykfpif.jpg)



