Алексић: Потребан јединствен антирежимски блок којег се власт боји, понижавање грађана уочи избора

"Зато не смемо дозволити сукобе у сопственим редовима, већ морамо истрајати у формирању јединствене колоне, све док постоји и најмања шанса за то", рекао је данас Алексић за ТВ Блиц.
Он сматра да су референдумска атмосфера и заједничка листа решење, јер је ово борба за опстанак у неравноправним условима.
"То се посебно види на локалним изборима. На њима би требало да наступају људи из локалних средина, који најбоље познају проблеме и потребе својих општина и који ће их водити у оквиру надлежности локалне самоуправе", додао је Алексић.
Нагласио је да су грађани понижени више него икада и да власт шаље две поруке - "страха и сиромаштва, сиромашним грађанима нуди разне пакете и новац у замену за глас, газећи на тај начин и последње трунке њиховог достојанства".
"Власт је узурпатор народне воље и не осваја гласове на фер и поштеним изборима. Ово што данас имамо је борба против мафије. Највећи проблем са којим се Србија суочава је корупција, која је постала део наших живота и коју је власт практично легализовала", навео је Алексић.
(Бета, 24.03.2026)












