Dekani pet fakulteta o upadu policije u zgradu Rektorata: Zloupotreba ovlašćenja izvršne vlasti

N1 Info 01.04.2026  |  N1 Beograd
Dekani pet fakulteta o upadu policije u zgradu Rektorata: Zloupotreba ovlašćenja izvršne vlasti
Petoro dekana fakulteta Univerziteta u Novom Sadu osudilo je upad policije u prostorije rektorata u Beogradu, ocenjujući jučerašnji događaj "kao zloupotrebu ovlašćenja izvršne vlasti". "Najoštrije osuđujemo zloupotrebu ovlašćenja izvršne vlasti u postupanju koje, bez istinskog osnova, narušava autonomiju univerziteta i dostojanstvo njegovih pripadnika. Pod izgovorom da sprovodi istragu povodom tragične smrti studentkinje Filozofskog fakulteta u Beogradu, pripadnici

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »

Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 3 sata
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 3 sata
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 3 sata