Kralj Čarls ugosio Ahmeda Al-Šaru! Sirijski lider u Bakingemskoj palati, ugostio ga i premijer Velike Britanije! (video, foto)
Kurir 02.04.2026 | France 24/P.V.)

Kralj Čarls ugostio je sirijskog predsednika Ahmeda al-Šaru u Bakingemskoj palati tokom njegove prve zvanične posete Londonu i sastanka sa premijerom Kirom Starmerom.
Britanski monarh primio je Al-Šaru u prvoj prva poseta sirijskog lidera Britaniji nakon svrgavanja dugogodišnjeg predsednika Bašara al Asada 2024. godine. Al-Šara je sa Starmerom u Dauning stritu razgovarao o ratu sa Iranom. Lideri su razmatrali potrebu za održivim planom za ponovno otvaranje Ormuskog moreuza usled teških ekonomskih posledica produžene blokade i dogovorili se da rade sa drugima na obnavljanju slobode plovidbe. Dok je Al-Šara na vlasti, verske










