CLS: Prvi put autobuse za gradski prevoz u Beogradu plaća Republika, debakl gradske vlasti

Beta pre 14 sati

 Na tender za kupovinu 50 električnih autobusa, koji će povezivati nove lokacije u Surčinu u okviru EXPO-a sa ostatkom Beograda, stigle su dve ponude, ali Grad Beograd nije imao para za ovu nabavku, nego je sve plaćeno iz republičkog budžeta, saopštio je danas Centar za lokalnu samoupravu (CLS).

"Nikada se u istoriji nije desilo da se gradski autobusi za Beograd kupuju iz republičkog budžeta, što govori o dubini finansijske krize u prestonici i potpunoj nesposobnosti ove gradske vlasti", naveli su iz CLS.

Istakli su da je dobro što će novi autobusi biti na električni pogon i što će ostati u vlasništvu GSP Beograd, ali je nepravedno da se troškovi jedne klasične gradske investicije prebacuju na sve poreske obveznike u Srbiji.

"Za ovo isključivu krivicu snosi prvi čovek glavnog grada, za koga je sve manje jasno čime se uopšte bavi", poručili su iz CLS.

(Beta, 03.04.2026)

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »