Шетња по Фрушкој гори и посета манастирима у недељу на Цвети
РТВ 04.04.2026 | РТВ

НОВИ САД - У недељу, 5. априла, на празник Цвети, Удружење „Обилић 1912-1918" – Нови Сад организује добротворну шетњу за децу и одрасле на Фрушкој гори и посету манастирима Јазак и Мала Ремета.
Циљ догађаја је прикупљање средстава за заједницу „Земља живих", која је основана 2005. године под окриљем манастира Ковиљ. Окупљање учесника је у порти манастира Јазак. Полазак на пешачење је у 11.20 часова. Стаза: Манастир Јазак - Бели поток - Мрамор – Видиковац – Манастир Мала Ремета – Теочин - Манастир Јазак (око 8 км) Дужине стазе је око 8 км и углавном води кроз шуму. Стаза је кружна, тако да можете доћи колима или приградским аутобусом број 86 за










