Роде се вратиле у Чернобиљ! Оживео град први пут за 20 година, стручњаци одушевљени сензацијом! Ево шта су прво урадиле! (фото)
Курир пре 6 сати | б92

Беле роде вратиле су се у град Чернобиљ у Кијевској области и почеле су да се гнезде први пут у последњих 20 година, објавила је данас на свом Фејсбук налогу чернобиљска Агенција за радијацију и еколошку биосферу (АРЕБ). - Данас, у центру Чернобиља, шест белих рода граде гнезда на крову административне зграде у близини градског споменика.
Ово је права сензација за Чернобиљ јер је последње гнежђење белих рода у нашем граду забележено пре 20 година - наводи се у ФБ објави АРЕБ-а, преноси Укринформ. Биолози из Агенције за радијацију и еколошку биосферу у Чернобиљу указали су да појава шест птица у централном делу града може указивати на нове промене у локалној популацији које отварају "занимљиве перспективе за даља посматрања". Курир.рс/б92









