Tragedija ponovo otvorila pitanje bezbednosti na radu: Da li je nesreća na gradilištu Novog savskog mosta mogla biti izbegnuta? (VIDEO)
Insajder pre 15 sati

Posle obrušavanja krana kod Brankovog mosta, kada je jedan radnik poginuo a tri povređena, postavlja se pitanje postoji li i kakva je kontrola na gradilištima? Nadležno tužilaštvo tek će da utvrđuje kako je došlo do nesreće prilikom gradnje Novog savskog mosta, a iz njihovog prvog saopštenja ne može mnogo da se zaključi.
Činjenica je, međutim, da zakoni predviđaju da na svakom gradilištu mora da postoji stručni nadzor, kao i redovne inspekcije koje su dužni da sprovode i Ministarstvo građevinarstva, koje je u ovom slučaju i nosilac projekta, kao i Direkcija za izgradnju Beograda, koja je investitor izgradnje Novog savskog mosta. Da li je kran bio preopterećen, ili je radnik koji je stradao nepravilno rukovao mašinom - od odgovora na ovo pitanje zavisiće i to ko za jučerašnju












