Акција чишћење Новог Сада: Наш град - наша одговорност
РТВ 16.04.2026 | РТВ

НОВИ САД - Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин учествовао је у првој у низу акција чишћења под називом "Наш град – наша одговорност" на Шодрошу. Ову акцију покренуо је Град Нови Сад, преко Градске управе за заштиту животне средине, са циљем уређења и очувања природе и подстицања свести о значају очувања природе. Осим стотинак волонтера из различитих удружења грађана, као и новосадских основаца, у акцији су учествовала и јавно-комунална предузећа "Чистоћа" и "Градско зеленило", као и ЈП
"Сваког пролећа Град заједно са градским јавним комуналним предузећима „Чистоћа“ и „Зеленило“ организује велику пролећну акцију чишћења зелених површина, а укључени су и ЈП „Војводинашуме“ и удружења грађана. Данас чистимо Шодрош у првој у низу акција „Наш град - наша одговорност“. Шодрош је био логичан избор, јер је Нови Сад носилац титуле "Град влажних станишта" Рамсарске конвенције. Поред Шодрша данас ће се чистити Кеј, Рибарско острво и потез према Телепу,







