Братанац Андрије Мандића осуђен на годину дана затвора
Нова 20.04.2026

Данило Мандић, братанац председника Скупштине Андрије Мандића, осуђен је данас у Основном суду у Подгорици на годину дана затвора због одузимања возила Скупштине Црне Горе.
То је првостепена пресуда, пише Вијести. Судија је казао да се Мандић ослобађа оптужбе да је 19. априла прошле године из хицем повредио Дарка Перовића и Ариса Турковића. Мандић је оптужен за тешко дело против опште сигурности, лаку телесну повреду, недозвољено држање оружја и експлозивних материја и одузимање возила. Према оптужници, 19. априла прошле године, око 3.40 сати, управљајући службеним скупштинским "ренџ ровером", препречио је пут Подгоричанима Дарку












