Фризери укрстили копља у Сенти, али нису дотеривали даме, него су стригали овце: Блејање одјекивало вашариштем и није било незадовољних фризурама

Дневник 28.04.2026
Фризери укрстили копља у Сенти, али нису дотеривали даме, него су стригали овце: Блејање одјекивало вашариштем и није било…

На Вашаришту у Сенти јуче је читав дан била – БЛЕЈА. У центру пажње биле су овчице које су чекале да буду ошишане, а у позадини се кувао гулаш на својеврсном пикнику који је окупио пољопривреднике и госте из Бачке и Баната, па чак и Барање.

"Ја сам човек од 60 година, а педесет година радим с овцама. Први пут сам се пријавио и знао сам да ћу победити. Ја шишам само ручно и то радим од своје 11. године", испричао нам је Љупко Ћирић, победник такмичења у стригању оваца у Сенти, у категорији ручног стригања. Вашариште, леп простор са доста хлада, било је пуно људи. Док је на бини трајао културно-уметнички програм, звезде су биле "блејачи" – овце које су чекале "фризирање" у дрвеним боксевима. Људи

Повезане вести »

Кључне речи

Војводина, најновије вести »