Televisa presenta - Priština opet ide na izbore Kurti izgubio kontrolu, opozicija osetila da je ranjiv: "To sad dolazi na naplatu"
Blic pre 28 dana

Politička scena na Kosovu se menja, a Vjosa Osmani je od saveznika postala veliki Kurtijev rival Novi izbori moraju biti održani u roku od 45 dana Politička saga na Kosovu i Metohiji se nastavlja, pa zbog debakla oko izbora predsednika, Priština ide na parlamentarne izbore koji moraju da budu održani u narednih 45 dana.
Novo merenje podrške kod birača više odgovara opoziciji, smatraju sagovornici "Blica", i procenjuju da će Aljbin Kurti teško opet da dobije 51 odsto glasova jer bi bivša predsednica Kosova Vjosa Osmani mogla da mu pomrsi konce. Ovo glasanje biće treće u poslednjih 16 meseci, pošto su u februaru 2025. godine održani redovni, a u decembru vanredni izbori. Ognjen Gogić, politikolog sa Kosova, za "Blic" kaže da novi izbori više odgovaraju opozicionim strankama, koje









