Tuga na Novom groblju: 4 godine od smrti Vidoja Ristovića: Njegov otac u crnini stigao na pomen, od žene ni traga ni glasa, a ovo je razlog
Kurir pre 15 dana

Četvorogodišnji pomen istoričaru umetnosti Vidoju Ristoviću, u atmosferi tišine, tuge i dostojanstva održan je danas na Novom groblju u Beogradu.
Među prvima je na mesto večnog počinka svog nikad prežaljenog sina stigla njegova majka, u pratnji članova porodice i bliskih prijatelja. Vidno potresena ali sa puno dostojanstva prisutnih, kratko se i ljubazno pozdravila sa okupljenima, a zatim prišla spomeniku i nežno ga poljubila, zadržavajući se nekoliko trenutaka u tišini. Porodica i prijatelji su u krugu grobnog mesta palili sveće i polagali cveće, dok su se prisećali lepih trenutaka provedenih sa Vidojem.












