(Foto) Završeno obeležavanje godišnjice tragedije u "Ribnikaru": "Tog trećeg maja nestalo je deset svetova"

Newsmax Balkans 03.05.2026
(Foto) Završeno obeležavanje godišnjice tragedije u "Ribnikaru": "Tog trećeg maja nestalo je deset svetova"

Prigodnim programom u Tašmajdanskom parku u Beogradu završen je komemorativni dan i obeležavanje treće godišnjice tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", gde je učenik K. K. iz vatrenog oružja ubio devetoro đaka i čuvara škole.

Krug oko spomenika Desanki Maksimović tokom dana bio je "Prostor sećanja" za nastradale, a večeras su završnom delu programa prisustvovali članovi porodica stradalih, ministar prosvete Dejan Vuk Stanković, ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević, kao i prijatelji i građani sa decom. Prisutnima se obratila majka nastradale devojčice Eme Kobiljski, Nina Kobiljski i istakla da Srbija pamti Maru Anđelković, Bojanu Asović, Angelinu Aćimović,

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »