Препоручивала лечење ковида Ивермектином, критиковала блокаде и ректора: Ко је Валентина Арсић Арсенијевић, нова продеканка Медицинског факултета у Београду?
Данас 07.05.2026 | В. А.

Само дан након што је поднела кривичну пријаву против бивше деканке Медицинског факултета Татјане Симић и једне од кандидаткиња за новог декана Весне Бјеговић Микановић, професорка Валентина Арсић Арсенијевић изабрана је за продеканку те високошколске установе.
Познато лице, које је са екрана телевизија блиских власти постало незаобилазно у критикама на рачун студентског покрета и ректора Београдског универзитета Владана Ђокића, јавности је још познатије по спорним ставовима током пандемије корона вируса. Медији су 2021. писали да је била једна од суперадминистратора вајбер групе која се бавила промивисањем Ивермектина за лечење људи од ковида. Групу је напустила након оглашавања Медицинског факултета у Београду да







