Још један крузер у агонији: Преко 100 путника и чланова посаде покосио опасни вирус
Дневник 09.05.2026

Амерички Центар за контролу и превенцију болести (ЦДЦ) саопштио је да се више од 100 путника и 13 чланова посаде разболело у избијању норовируса на крузеру "Карибијан принцес".
Заражени, међу којима је 102 путника и 13 чланова посаде, су изоловани од осталих путника, наводи агенција. Норовирус, који је прилично чест и изазива гастроинтестиналне симптоме као што су дијареја и повраћање, разликује се од хантавируса, који је редак и много опаснији, а који је недавно заразио путнике на крузеру "МВ Хондиус", пише Тхе Нев Иорк Тимес. Крузер на ком је избио норовирус, "Карибијан принцес", испловио је из луке Порт Еверглејдс у Форт Лодердејлу на












