Павловић: „Нека нам Свети Василије Острошки донесе мир и благостање“: Ниш обележио славу храма у Дуваништу

Глас југа 12.05.2026
Павловић: „Нека нам Свети Василије Острошки донесе мир и благостање“: Ниш обележио славу храма у Дуваништу

Прослави је претходила литија одржана синоћ улицама Дуваништа, којој је присуствовао велики број грађана.

Градоначелник Ниша, Драгослав Павловић изјавио је након литургије да је овај дан од посебног значаја за Нишлије, подсећајући на страдања током НАТО бомбардовања пре готово три деценије, када су касетне бомбе падале управо на простору Дуваништа и других делова града. „Желео бих пре свега да честитам велики празник свим Нишлијама – Светог Василија Острошког. Нека нам донесе мир и благостање. Ово је тежак датум за Ниш, јер су на овом месту пре скоро три деценије

Повезане вести »

Кључне речи

Региони, најновије вести »