Naš čuveni glumac napustio Beograd i 4 godine proveo na planini, a od žene se razveo jer nisu mogli da imaju decu: "Nisam podneo pobačaje"
Blic pre 15 sati

Odluka o povlačenju bila je motivisana ličnim razlozima i razočaranjem zbog sloma Jugoslavije i gubitka sistema vrednosti.
Na Sinjajevini i Komovima pronašao je mir među ljudima iz narodne tradicije i ponovo doživeo sreću iz detinjstva. Velikan naše glumačke scene, Petar Božović, odupirao se tokom celog svog života nepravdama, a u jeku svoje najveće slave tokom devedesetih godina povukao je potez na koji bi se malo ko usudio – napustio je svakodnevicu i preselio se u crnogorske planine gde je proveo četiri godine potpuno sam. Razlozi za ovaj beg od sveta bili su duboko lični i






