(Фото) У Кини отворен парк пријатељства Новог Сада и Ђинана - Мићин: „Отварамо још једну страницу пријатељства наших градова“
Дневник пре 26 дана

Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин свечано је отворио Парк пријатељства Новог Сада и Ђинана у кинеском граду Ђинану.
Парк се простире на површини од 750 квадратних метара у склопу Хуашан парка и посвећен је пријатељству два града, које је Споразумом о сарадњи озваничено прошле године. Идејно решење обезбедиле су пејзажне архитекте из Новог Сада, а парк је у потпуности финансиран од стране кинеског града. — Данас у Кини, у Ђинану, не отварамо само парк. Отварамо још једну страницу пријатељства наших градова. И Нови Сад и Ђинан познати су по отворености и гостопримству. Поносни









